تست سرعت اینترنت صبانت | Internet Speed Test

تست سرعت اینترنت - Test Internet Speed، شامل Speed Test سنجش سرعت دانلود/آپلود از سرور داخلی/خارجی، تست پینگ، جیتر. اسپید چک، speedometer، سرعت سنج

تست سرعت اینترنت ADSL، تست سرعت وای فای، تست سرعت اینترنت همراه، تست سرعت اینترنت وایرلس، تست سرعت پهنای باند، تست سرعت 3G و 4G

مشخصات اینترنت شما
Service Provider:
IP:
سرور داخلی
زمان پاسخ
0 ms / Jitter: 0 ms
سرعت دانلود
0 Kbps
سرعت آپلود
0 Kbps
کد رهگیری
0
سرور خارجی
زمان پاسخ
0 ms / Jitter: 0 ms
سرعت دانلود
0 Kbps
سرعت آپلود
0 Kbps
کد رهگیری
0
راهنما
برای مشاهده و درخواست SLA می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

جهت دستیابی به نتایج معتبر تست سرعت اینترنت - Speed Test شرایط زیر را بررسی نمایید:

 1. جهت تست سرعت اینترنت لطفا از مرورگر فایرفاکس و یا کروم استفاده کنید (در صورت بروز مشکل تنظیمات مرورگر خود را ریست کنید).
 2. وی پی ان خود را غیرفعال نمایید. در صورت فعال بودن، سرعت اتصال شما محدود به سرعت سرور وی پی ان می‌شود.
 3. در صورت اتصال سایر دستگاه‌ها به مودم، موقتا ارتباط آن‌ها را قطع نمایید. اتصال چندین دستگاه منجر به کاهش سرعت اینترنت و نتیجه تست سرعت را نامعتبر می‌کند.
 4. از غیرفعال بودن آپدیت سیستم عامل دستگاه مثل ویندوز، اندروید و سایر نرم افزارها اطمینان حاصل نمایید. انجام تست سرعت به صورت موازی با این کارها نتیجه تست سرعت دانلود را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 5. از ویروسی نبودن سیستم خود اطمینان پیدا کنید، زیرا برخی از ویروس‌ها از پهنای باند شما استفاده نموده و تست سرعت شما را مخدوش می‌نماید.
 6. تست سرعت را با سیستمی که از طریق کابل به مودم متصل است انجام دهید. نتیجه تست در این حالت معتبر است. زیرا در اتصال wifi، وضعیت سیگنال‌ها و فاصله تا مودم بر روی تست سرعت اینترنت تاثیر می‌گذارند.
 7. تست سرعت اینترنت صبانت نیازی به نصب نرم افزار تست سرعت اینترنت ندارد.

◀ تست سرعت اینترنت همراه

در تست سرعت اینترنت همراه مانند تلفن همراه، یا مودم های 5G، 4G یا TD LTE وضعیت سیگنال رادیویی را چک نموده و تست را در حالت حداکثر سیگنال دریافتی انجام دهید. کاهش سیگنال دریافتی منجر به کاهش سرعت شده و بر روی نتیجه تست اثر منفی دارد.

◀ تست سرعت اینترنت ADSL

در تست سرعت اینترنت ADSL، تمام دستگاه‌هایی که از خط تلفن استفاده می‌نمایند را موقتا از خط جدا نمایید. زیرا برخی دستگاه‌ها مانند تلفن، فکس یا دزدگیر امکان بر روی خط نویز می‌اندازند. وجود نویز بر روی خط، منجر به کاهش سرعت شده و تست سرعت را مخدوش می‌نماید.

تفسیر نتایج سنجش سرعت به شرح زیر است(آموزش تست سرعت اینترنت):

 • سرعت دانلود چیست؟

  به سرعت دریافت بسته‌ها از اینترنت، سرعت دانلود گفته می‌شود. سرعت دانلود علاوه بر سرعت ارتباط شما، به سرعت سروری که از آن دانلود می‌کنید هم وابسته است.

 • سرعت آپلود چیست؟

  سرعت آپلود یا بارگذاری به سرعت ارسال بسته‌ها از رایانه مبدا به رایانه یا سرور مقصد گفته می‌شود. سرعت آپلود علاوه بر سرعت ارتباط شما، به سرعت سروری که فایل را بر روی آن آپلود می‌کنید هم وابسته است. توجه نمایید در نتیجه تست سرعت، سرعت دانلود به طرز قابل توجهی از سرعت آپلود بالاتر است.

 • پینگ تایم در تست سرعت اینترنت چیست؟

  پینگ(Ping) تایم (زمان پاسخ) به زبان ساده در واقع زمان رفت و برگشت یک بسته (packet) از یک رایانه به رایانه دیگر بر حسب میلی ثانیه است.

 • جیتر چیست؟

  به تفاوت زمانی دریافت دو بسته، جیتر(Jitter) گفته می‌شود. مثلا در مکالمه تلفنی اگر بسته‌های ویس با تفاوت زمانی در گیرنده دریافت شود، مکالمه نامفهوم می‌شود.

جهت بهبود سرعت اینترنت می‌توانید به راهنمای افزایش سرعت و دانلود مراجعه نموده و مجددا سرعت اینترنت خود را در این صفحه تست نمایید.

صبانت ارائه دهنده سرویس‌های اینترنت +ADSL 2، اینترنت وایرلس و پهنای باند اختصاصی است.

اینترنت پرسرعت صبانت در اینستاگرام اینترنت پرسرعت صبانت در تلگرام اینترنت پرسرعت صبانت در پیام رسان سروش