تست سرعت (Speed Test) اینترنت | صبانت

تست سرعت اینترنت ADSL، تست سرعت اینترنت وایرلس، تست سرعت اینترنت پهنای باند، وای فای، تست پینگ، تست جیتر، تست سرعت دانلود، تست سرعت آپلود-Speed Test

سرور داخلی
زمان پاسخ
0 ms / Jitter: 0 ms
سرعت دانلود
0 Kbps
سرعت آپلود
0 Kbps
کد رهگیری
0
سرور خارجی
زمان پاسخ
0 ms / Jitter: 0 ms
سرعت دانلود
0 Kbps
سرعت آپلود
0 Kbps
کد رهگیری
0
راهنما
برای مشاهده و درخواست SLA میتوانید از این لینک استفاده کنید.

جهت دستیابی به نتایج معتبر تست سرعت اینترنت - Speed Test شرایط زیر را بررسی نمایید:

 1. جهت تست سرعت اینترنت لطفا از مرورگر فایرفاکس و یا کروم استفاده کنید (در صورت بروز مشکل تنظیمات مرورگر خود را ریست کنید).
 2. وی پی ان خود را غیرفعال نمایید. در صورت فعال بودن، سرعت اینترنت شما محدود به سرعت سرور وی پی ان می شود.
 3. در صورت اتصال سایر دستگاه ها به مودم، موقتا ارتباط آن ها را قطع نمایید. اتصال چندین دستگاه سرعت اینترنت را کاهش و نتیجه تست سرعت را نامعتبر می کند.
 4. از غیرفعال بودن آپدیت سیستم عامل دستگاه مثل ویندوز، اندروید و سایر نرم افزارها اطمینان حاصل نمایید. انجام تست سرعت به صورت موازی با این کارها نتیجه تست سرعت دانلود را تحت تاثیر قرار می دهد.
 5. از ویروسی نبودن سیستم خود اطمینان پیدا کنید، زیرا برخی از ویروس ها از پهنای باند شما استفاده نموده و تست سرعت شما را مخدوش می نماید.
 6. تست سرعت اینترنت صبانت نیازی به نصب نرم افزار تست سرعت اینترنت ندارد.

تفسیر نتایج تست سرعت به شرح زیر می باشد(آموزش تست سرعت اینترنت):

 • پینگ تایم (زمان پاسخ) در تست سرعت اینترنت چیست؟

  پینگ(Ping) تایم به زبان ساده در واقع زمان رفت و برگشت یک بسته (packet) از یک رایانه به رایانه دیگر بر حسب میلی ثانیه است.

 • جیتر چیست؟

  به تفاوت زمانی دریافت دو بسته، جیتر(Jitter) گفته می شود. مثلا در مکالمه تلفنی اگر بسته های ویس با تفاوت زمانی در گیرنده دریافت شود، مکالمه نامفهوم می شود.

 • سرعت دانلود چیست؟

  به سرعت دریافت بسته ها از اینترنت، سرعت دانلود گفته می شود. سرعت دانلود علاوه بر سرعت ارتباط شما، به سرعت سروری که از آن دانلود می کنید هم وابسته است.

 • سرعت آپلود چیست؟

  سرعت آپلود یا بارگذاری به سرعت ارسال بسته ها از رایانه مبدا به رایانه یا سرور مقصد گفته می شود. سرعت آپلود علاوه بر سرعت ارتباط شما، به سرعت سروری که فایل را بر روی آن آپلود می کنید هم وابسته است.

جهت بهبود سرعت اینترنت می توانید به راهنمای افزایش سرعت و دانلود مراجعه نموده و مجددا سرعت اینترنت خود را در این صفحه تست نمایید.

صبانت ارائه دهنده سرویس های اینترنت +ADSL 2، اینترنت وایرلس و پهنای باند اختصاصی می باشد.

اینترنت پرسرعت صبانت در اینستاگرام اینترنت پرسرعت صبانت در تلگرام اینترنت پرسرعت صبانت در پیام رسان سروش